Ֆասթ Բանկը մեկնարկել է «Restart» բիզնես վարկերի վերաֆինանսավորման ծրագիրը
Ֆասթ Բանկը մեկնարկել է «Restart» բիզնես վարկերի վերաֆինանսավորման ծրագիրը, որի միջոցով միկրո, փոքր և միջին բիզնեսի ներկայացուցիչները կարող են տեղափոխել իրենց ընթացիկ վարկերը Ֆասթ Բանկ՝ մինչև 2% ավելի ցածր տարեկան անվանական տոկոսադրույքով։
Ծրագրի շրջանակում ձեռնարկատերերը հնարավորություն ունեն ձեռք բերելու նաև հավելյալ միջոցներ՝ վարկի գումարի մինչև 40%-ի չափով։
«Restart» բիզնես վարկերի և վարկային գծերի վերաֆինանսավորումը հնարավոր է իրականացնել ինչպես ՀՀ դրամով, այնպես էլ ԱՄՆ դոլարով։
Դրամով տրամադրվող վարկերի դեպքում տարեկան անվանական տոկոսադրույքն սկսվում է 11.50%-ից, փաստացի տոկոսադրույքը՝ 11.91%, իսկ ԱՄՆ դոլարի դեպքում տոկոսադրույքն սկսվում է 8․50%-ից, փաստացի տոկոսադրույքը՝ սկսած 8.15%-ից։
Ընդ որում, անկախ նախորդ վարկի պայմանագրի ժամկետից, Ֆասթ Բանկում վարկերը տրամադրվում են 37-120 ամսով։
«Restart» բիզնես վարկերի և վարկային գծերի վերաֆինանսավորումը հասանելի է 15 մլն-ից մինչև 400 մլն դրամի, կամ 40 հազարից մինչև 1 միլիոն դոլարի սահմաններում։ Հավելենք նաև, որ Ֆասթ Բանկը հոգում է գրավադրման հետ կապված ծախսերը։
«Restart» բիզնես վարկերի վերաֆինանսավորման ծրագրի մանրամասներին ծանոթանալու համար անհրաժեշտ է անցնել հետևյալ հղումով։

Fast Bank has launched the “Restart” business loan refinancing program, through which micro, small and medium-sized business representatives can transfer their current loans to Fast Bank at a nominal annual interest rate of up to 2%.
Within the framework of the program, entrepreneurs also have the opportunity to obtain additional funds in the amount of up to 40% of the loan amount.
Refinancing of “Restart” business loans and credit lines can be carried out both in AMD and USD.
In the case of loans provided in AMD, the annual nominal interest rate starts from 11.50%, the actual interest rate is 11.91%, and in the case of USD, the interest rate starts from 8.50%, the actual interest rate starts from 8.15%.
Moreover, regardless of the term of the previous loan agreement, loans in Fast Bank are provided for 37-120 months.
Refinancing of “Restart” business loans and lines of credit is available in the range of 15 million to 400 million drams, or from 40 thousand to 1 million dollars. Let us also add that Fast Bank covers the costs associated with collateral.
To learn more about the “Restart” business loan refinancing program, you need to follow the following link.