Ֆասթ Բանկն առաջարկում է բարելավված պայմաններով հիփոթեքային վարկեր զինծառայողներին
Ֆասթ Բանկը նվազեցրել է «Սպայական և ավագ ենթասպայական կազմերի զինծառայողների բնակապահովման» պետական աջակցության ծրագրով իրականացվող վարկի տրամադրման տոկոսադրույքը։ Վարկի անվանական տոկոսադրույքը կառուցապատողից գույքի ձեռքբերման դեպքում կազմում է 10․5%, իսկ երկրորդային շուկայից գույքի ձեռքբերման կամ կառուցապատում իրականացնելու դեպքում՝ 12․5%: Վարկի փաստացի տոկոսադրույքը, կախված վարկի նպատակից, կարող է տատանվել 5․67%-9․72%-ի միջակայքում։
Անկախ գույքի ձեռքբերման առաջարկվող տարբերակներից, վարկի տոկոսագումարից 5%-ը (անվանական) սուբսիդավորվում է պետության կողմից։
Ծրագրի շահառու կարող են հանդիսանալ ՀՀ ՊՆ սպայական և ավագ ենթասպայական կազմերի պայմանագրային զինծառայողները և ՀՀ ԱԱԾ ու ՊՊԾ մարմինների ծառայողները, ովքեր կարող են օգտվել առաջնային և երկրորդային շուկայից բնակարանի կամ բնակելի տան ձեռքբերման, ինչպես նաև բնակելի տան կառուցման նպատակով տրամադրվող արտոնյալ պայմաններով երկարաժամկետ հիփոթեքային վարկավորումից։ Շահառուի կարգավիճակ ստացած անձինք վարկավորման համար կարող են դիմել Ֆասթ Բանկի ցանկացած մասնաճյուղ։
Հավելենք նաև, որ վարկավորման գումարը կազմում է 4,000,000-25,650,000 ՀՀ դրամ։ Պետության կողմից սուբսիդավորվում է նաև կանխավճարը՝ կանխավճարի գումարից 2,500,000 ՀՀ դրամը։
Ֆասթ Բանկը «Սպայական և ավագ ենթասպայական կազմերի զինծառայողների բնակապահովման» պետական աջակցության ծրագրին մասնակցում է 2024թ․-ից և կարևորում է դրա իրագործումը։ Ծրագրի մանրամասներին ծանոթանալու համար անհրաժեշտ է անցնել հետևյալ հղումով։
Ի դեպ, Ֆասթ Բանկն այսուհետ հանդես է գալիս նոր պաշտոնական կայքով, որը թույլ է տալիս հաճախորդներին ավելի հեշտ և արագ փորձառություն ունենալ տեղեկատվություն փնտրելիս։
Ֆասթ Բանկը թվային բանկ դառնալուն միտված ընկերություն է, որը 24/7 աշխատանքային գրաֆիկով ներկայացված է Հայաստանի բոլոր մարզերում, գործում է նաև բանկի հավելվածը։ Ֆասթ բրենդը նախորդ տարի տոնել է ստեղծման 30-ամյակը։

Mortgage Loans for Military Personnel
Fast Bank has reduced the interest rate on loans provided under the "Housing Provision for Officers and Senior Non-Commissioned Officers" state support program. The nominal interest rate for purchasing property from a developer is 10.5%, while for acquiring property from the secondary market or for construction, it is 12.5%. The actual interest rate may vary between 5.67% and 9.72%, depending on the purpose of the loan.
Regardless of the chosen property acquisition option, 5% of the nominal interest rate is subsidized by the government.
Eligible participants in this program include contract service officers and senior non-commissioned officers of the Ministry of Defense of the Republic of Armenia, as well as employees of the National Security Service (NSS) and the State Protection Service (SPS). These individuals can benefit from long-term mortgage loans under preferential conditions for purchasing an apartment or house on the primary or secondary market, as well as for building a residential house. Individuals granted beneficiary status can apply for a loan at any Fast Bank branch.
Additionally, the loan amount ranges from AMD 4,000,000 to AMD 25,650,000. The government also subsidizes the down payment, covering AMD 2,500,000 of the required amount.
Fast Bank has been participating in the "Housing Provision for Officers and Senior Non-Commissioned Officers" state support program since 2024 and considers its implementation a priority. To learn more about the program, please visit the following link.
Moreover, Fast Bank has launched a new official website, offering customers a smoother and faster experience when searching for information.
Fast Bank is a company focused on becoming a digital bank, operating 24/7 across all regions of Armenia. The bank also provides a mobile application for customer convenience. The Fast brand celebrated its 30th anniversary last year.