Ֆասթ Բանկ և Fastex Exchange հաշիվների միջև այժմ հնարավոր է փոխանցումներ կատարել
Ֆասթ Բանկը Fastex-ի հետ համատեղ ներդրել են նոր գործիքակազմ, որով հաճախորդները հնարավորություն ունեն փոխանցումներ կատարել իրենց բանկային և Fastex Exchange հաշիվների միջև առանց միջնորդավճարի։ Ֆասթ Բանկի հաճախորդներն այսուհետ հեշտությամբ կարող են լիցքավորել Fastex Exchange-ի իրենց հաշիվը՝ օգտագործելով Բանկում առկա միջոցները, և հակառակը։
Ֆասթ Բանկի նախագծի ղեկավար Դավիթ Քոթանյանն ասել է. «Ֆասթ Բանկն առաջին բանկն է Հայաստանում, որ գործակցություն է սկսել բլոկչեյն տեխնոլոգիաներ կիրառող ընկերության հետ։ Ֆասթը թվային բանկ դառնալու նպատակաուղղված ծրագրեր ունի, և ուրախ ենք, որ մեզ հաջողվել է գործակցություն սկսել Ֆասթեքսի նման կազմակերպության հետ, որն ունի միջազգային մեծ փորձ  և հանդիսանում է տեխնոլոգիական զարգացման առաջատարներից մեկը։ Այս համատեղ գործակցությունը տեխնիկապես հնարավոր է դարձնում կրիպտոակտիվների փոխարկումը դրամի, ինչը Հայաստանի Հանրապետությունում նախկինում հնարավոր չէր իրականացնել։ Սա  նոր հորիզոններ է բացում մեր հաճախորդների համար թվային ակտիվների շրջանառության, ներդրումների ներգրավման և ֆինանսական նորարարությունների ասպարեզում, ի դեպ, ամբողջովին համապատասխանելով միջազգային ստանդարտներին և իրավական դաշտին»։
Հաճախորդները մուտք գործելով Բանկի հավելված՝ փոխանցումներ բաժնում ընտրում են Fastex տարբերանշանը, մուտքագրում Fastex Exchange-ի իրենց նույնականացման վեցանիշ թիվը՝ ID-ն, ու ելքագրման դրամային հաշվեհամարը, նշում են գումարի չափը և հաստատում գործարքը։
Ֆասթեքսի գործադիր տնօրեն Վախթանգ Աբրահամյանն ասել է. «Ֆասթ Բանկն առաջիններից մեկն էր, ով համաձայնեց համագործակցության հիմքերը դնել և սկսել աշխատանքները համակարգերի ինտեգրման և հարթակների ու միջավայրերի հասանելիությունը հաճախորդներին ապահովելու համար։ Հաճախորդները Ֆասթ Բանկի իրենց համար ավելի պարզ և հասկանալի միջավայրերում հնարավորություն են ստանում բավական հեշտ և պարզ եղանակով հասանելիություն ստանալ Ֆասթեքսի նման հարթակում»։
Հավելենք նաև, որ գործարքները կատարվում են միայն հաճախորդի սեփական հաշիվների միջև։
Ֆասթ Բանկը 24/7 աշխատանքային գրաֆիկով ներկայացված է Հայաստանի բոլոր մարզերում, գործում է նաև բանկի հավելվածը։

It is now possible to make transfers between Fast Bank and Fastex Exchange accounts
Fast Bank, in collaboration with Fastex, has introduced a new feature that allows customers to make transfers between their bank and Fastex Exchange accounts without commission. Fast Bank customers can now easily top up their Fastex Exchange account using funds available at the Bank, and vice versa.
David Khotanyan, the project manager of Fast Bank, said:
“Fast Bank is the first bank in Armenia to establish cooperation with a company that uses blockchain technologies. Fast has targeted programs aimed at becoming a digital bank, and we are pleased that we have managed to start a partnership with a company like Fastex, which has extensive international experience and is one of the leaders in technological development. This joint cooperation makes it technically possible to convert crypto assets into Armenian drams — something that was previously impossible in the Republic of Armenia. This opens new horizons for our customers in the circulation of digital assets, attracting investments, and financial innovation — all fully in line with international standards and the legal framework.”
By accessing the Bank’s app, customers go to the Transfers section, select the Fastex logo, enter their six-digit identification number (ID) from Fastex Exchange, along with the AMD withdrawal account number, specify the amount, and confirm the transaction.
Fastex CEO Vakhtang Abrahamyan said:
“Fast Bank was one of the first banks to agree to lay the foundations for cooperation and begin working on system integration and ensuring customer access to platforms and environments. Through Fast Bank’s simpler and more user-friendly interfaces, customers are now able to easily and conveniently access a platform like Fastex.”
Let us also add that transactions are made only between the client's own accounts.
Fast Bank is represented in all regions of Armenia with a 24/7 working schedule, and the banking app is also available.